3:36 pm - Cuma Şubat 24, 2017

Alternatif Tıpta Sakal Çıkarma Yöntemleri

Cumartesi, 5 Mart 2011, 15:18 | Genel | 0 Yorum | Okunma Sayısı: 6375
by Sağlıcakla

Günümüzde çoğu erkeğin sorunu olan ve kesin bir çözümü bulunmayan köselik problemini gidermek için başvurulacak çözüm doğal karışımlarda aranmalıdır.

Öncelikle bilinmesi gereken, 17 yaşına dek sakalın çıkmayışının giderilmesi gereken bir rahatsızlık olmadığıdır. Ancak 17-20 yaşları arasında köselik problemi devam ederse bu bir rahatsızlık olarak sayılabilir ve giderilmesi için çözümlere başvurulabilir.

Sarımsak ile Sakal Çıkarma
Sarımsağın surata sürülmesi daha çok gür sakalın değil, sakalın temelini sağlayacak tüylerin çıkmasını sağlar. Hiçbir tüylenme yoksa başvurmanız gereken ilk yöntem yüzünüze sarımsak sürmek olmalıdır. Alternatif tıpta etkisi tam olarak kanıtlanmamış bu yöntemi uygularken yüzünüzde yanma hissi oluşursa yüzünüzü bol su ile durulayın ve yöntemi bir daha uygulamayın.

Badem Yağı ile Sakal Çıkarma
Badem yağı sakal çıkarmada etkili bir yöntem değildir. Daha çok sakal ve bıyığın parlamasını amaçlayan kimseler badem yağı sürerler.

Tıraş Yöntemi ile Sakal Çıkarma
Tıraş olmak sakalın gürleşmesi konusunda etkili bir yöntemdir. Fakat zamanla halk içinde yaygınlaşmış olan tüyleri tersten alarak sakal çıkarma şeklinde bir yöntem mevcut değildir. Aksine zararlı olan tersine tıraş, yüzünüzü tahriş eder ve minik yaraların oluşmasına neden olur. İltihap kapma tehlikesini de beraberinde getiren tersine tıraş yöntemini uygulamanız, çıkan sakallarınızı da kaybetmenize neden olabilir. Uygulanmasında zarar bulunmayan yöntem, doğru bir şekilde tıraş olunmasıdır.

Uyguladığınız yöntemlere rağmen 3-4 ay içerisinde sakallarınızda gürleşme olmadıysa bir hekime başvurmanızda yarar vardır.VN:F [1.9.13_1145]
Değerlendirme: 7.2/10 (15 Oy)
Alternatif Tıpta Sakal Çıkarma Yöntemleri, 7.2 out of 10 based on 15 ratings
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yazın