3:37 pm - Cuma Şubat 24, 2017

Bebeklerde Gaz Sorununa Bitkisel Yöntemler

Çarşamba, 27 Nisan 2011, 0:28 | Bebek Bakımı | 0 Yorum | Okunma Sayısı: 4858
by Sağlıcakla

Bebeklerin 1 yaşına kadar en büyük problemlerinden bir tanesi gaz sorunudur. Gaz sorununu yüzünden geceleri uykunuz bölünüyorsa ve bebeğinizin huzursuzluğunu gidermek istiyorsanız bu bitkisel yöntemler size yardımcı olabilir.

Gaz sancısı (kolik), bebeklerde sıkça görülen bir problemdir. Ufak bir problem gibi gözükse de hem bebek hem de çevresindekiler için başetmesi zor bir durumdur. Özellikle yeni doğan bebeklerde, sindirim sisteminin tam gelişmemiş olması nedeniyle, gaz problemine sıkça rastlanır.

Sindirim problemi nedeniyle gaz sancısı ortaya çıkar. Gaz şikayeti, iştahsızlık ve kilo kaybını da birlikte getirir. Bunun sonucu, bebek yeterli beslenemediği için gelişim gerilikleri görülebilir. Bebek ve ailede yarattığı huzursuzluk da işin diğer önemli boyutudur.

Yeni doğan bebeğinizde karın ağrısı ve gaz problemi varsa, devamlı ağlar. Huzursuzdur; dolayısıyla çevresindekileri de huzursuz eder. Karnında gerginlik görülür. Bacaklarını sürekli kendine doğru çeker.

Gaz sansıcı çeken bebeklerde bitki karışımları, rahatlatıcı ve gaz sancısını hafifletici etki gösterir. Journal of Pediatric dergisinde yayınlanan bir tıbbi çalışmada bitki karışımlarının gaz sancısını %57 oranında azalttığı bildirilmektedir. Gaz sancısı, kullanılan bitki karışımı ile belirgin bir şekilde azalma göstermiştir. Rezene, papatya gibi çaylar özellikle bu anlamda gaz sanıcısını hafifleten ve bebeği rahatlatan bitki özleridir.

Bu bitki özlerinden hazırlanmış, tamamen doğal bitki çaylarının doğumdan itibaren öğün aralarında kullanılması gaz sancısını hafifletir. Özellikle geceleri yatmadan önce verildiğinde, bebek rahat bir şekilde ve kolayca uyur.
Tamamen doğal bitki özlerinden hazırlanmış bu çaylar, bebeklerin gaz sancılarını hafifletir ve onların gaz giderici kimyasal-sentetik maddelerle karşılaşmalarını önler. Ayrıca, bebeğin ter yoluyla, idrarla ve nefesle kaybettiği sıvı ihtiyacını sağlıklı bir şekilde karşılar.

Bebeğinizin beslenmesine engel olmayacak şekilde istenilen sıklık ve miktarlarda verilebilen bu bitki çaylarının, hiçbir olumsuz yan etkisi yoktur.

Beslenme Uzmanı
Işıl TelkesVN:F [1.9.13_1145]
Değerlendirme: 6.6/10 (5 Oy)
Bebeklerde Gaz Sorununa Bitkisel Yöntemler, 6.6 out of 10 based on 5 ratings
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yazın