3:35 pm - Cuma Şubat 24, 2017

İp Atlamanın Faydaları

Cumartesi, 5 Mart 2011, 14:37 | Genel | 0 Yorum | Okunma Sayısı: 3889
by Sağlıcakla

Küçük yaşlarda yalnızca bir oyun olarak görülen ip atlama, aynı zamanda sağlık için son derece gerekli bir spordur. Düzenli olarak uygulamaya geçirilmesi gereken bu sporun zayıflama, boy uzatma ve kalp sağlığı konusunda olumlu etkileri vardır.

Hayatımızın çoğu yerinde bir refleks olarak yerini almış olan zıplama hareketlerinin gerekleri ip atlama sayesinde tam anlamı ile yerine getirilir. Pek çok ülkede okullardaki beden eğitimi dersleri programlarına da yerleştirilen ip atlama egzersizleri, özellikle kalp sağlığı açısından büyük yararlı etkilere sahip. Vücuttaki kılcal damarların dolaşımını geliştirerek stresi azaltan ve kalbi rahatlatan ip atlama egzersizleri, kan dolaşımını sağlayan pek çok kasın da daha etkili çalışmasını sağlıyor.

Hareket edilmesi nedeniyle doğal olarak zayıflatan ve ideal kiloya ulaşma konusunda yardımcı olan ip atlama egzersizleri için belli bir yaş sınırı yok. Eğer yaşınızın ilerlemesi nedeniyle bir uzvunuzun incineceğinden korkuyorsanız, bir fizyologa danışarak ip atlama egzersizi konusunda program ve biçim bilgisi edinebilirsiniz.VN:F [1.9.13_1145]
Değerlendirme: 7.4/10 (8 Oy)
İp Atlamanın Faydaları, 7.4 out of 10 based on 8 ratings
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yazın